Beschrijving
Zilveren Koffie en theeservies,1892 Londen
Materiaal: Zilver 1e gehalte 925/1000- Gewicht 1 kilo en 500 gram
Laat 19e eeuw / fin de siècle / overgang van realisme & impressionisme naar modernisme
Engelse zilversmeden: WGJL = William Gibson & John Laurence Langman 1887-1893. WBL = Walter & John Barnard 1877-1895
Keuren: Meesterkeuren en Jaarletter R = 1892 .Keurkamer: Londen. Herkeur Z1 Kantoor van de Waarborg (.925)
Koffiepot: 16cm x 13cm x 18,5cm
Theepot: 23cm x 15cm x 12cm
Suikerpot; 17,5cm x 11,5cm x 7,2cm
Melkkan: 13,5cm x 9,5cm x 7,5cm
Totaal brutogewicht: 1,5kg
Het geheel verkeerd voor zijn leeftijd van +130 jaar oud in uitzonderlijke, zeldzaam mooie, gave en complete staat zonder deuken of zichtbare krassen. De zilveren serviesdelen hebben altijd in een vitrinekast gestaan.
Te koop aangeboden door een van onze partners :
Prijs € 4500,00 (geen verzendkosten binnen Nederland)
Aanvraag via onderstaande mail
🥈 Wie waren die Engelse Zilversmeden?
WGJL staat voor William Gibson & John Laurence Langman, Engelse zilversmeden actief in Londen tussen 1887 en 1893.
WBL verwijst naar Walter & John Barnard, een Londens zilversmedenduo werkzaam van 1877 tot 1895.
Beide ateliers behoren tot de late Victoriaanse periode en zijn representatief voor de laat-19e-eeuwse Engelse zilverkunst, waarin traditionele ambachtelijke technieken werden gecombineerd met stijlinvloeden uit het realisme en het fin de siècle, met een vroege aanzet tot de Arts & Crafts-beweging.

Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.